23_20240305_105924.png
203_20240528_120439.jpg

STRIEBORNÁ MEDAILA Z MAJSTROVSTIEV SLOVENSKA POTEŠILA CELÝ KLUB

Rýchly sled záverečných turnajov sa počas predošlého víkendu nevyhol ani našim starším prípravkárom. Tí v konkurencii 36 družstiev bojovali nielen o celkové umiestnenie, ale predovšetkým o získanie nových skúseností, ktoré ich dokážu v budúcej športovej kariére posunúť dopredu. O hodnotenie "strieborného" majstrovského turnaja sme požiadali hlavného trénera družstva červených, Michala PRNA:

1. Majstrovstvá Slovenskej republiky v kategóriách staršej a mladšej prípravky patria medzi tie najväčšie, zároveň i najťažšie. Ako ste sa na ne pripravovali ?

Príprava na náš vrchol sezóny bola veľmi špecifická. Viacero chalanov dlhodobejšie pôsobilo v tréningovom procese mladších žiakov, a do poslednej chvíle bojovalo o nomináciu na ich "majstráky". Preto sme mali náš tím červených pohromade v tréningovom procese len veľmi krátku dobu. V zásade sme s tým počítali. Toto celkové puzzle (komplet tím) sme si rozdelili na viacero čiastkových puzzle častí, na ktorých sme pracovali niekoľko mesiacov jednotlivo. V záverečnej časti prípravy nám veľmi pomohli naozaj kvalitné zápasy proti chalanom z Otrokovíc a Vítkovíc, za čo im opätovne zasielam poďakovanie

2. Aké boli Vaše turnajové očakávania ? 

Pre chalanov z tohto družstva to bol posledný turnaj v malom "trojkovom" florbale. Preto našim trénerským cieľom bolo chalanov zdravo "poblázniť" a odprezentovať optimálnu výkonnosť a príkladné správanie. S pokorou, zápas po zápase. Nakoľko sa s tímami iných regiónov prakticky nestretávame, išli sme do vcelku veľkej neznámej.

3. Ako by ste zhodnotili priebeh MSR ? 

Samotný priebeh turnaja ukázal našu vysokú nadpriemernú výkonnosť v porovnaní so zúčastnenými súpermi. Všetky naše piatkové a sobotné zápasy sa niesli vo veľmi podobnom duchu. Jednoznačná ofenzívna DNA tohto tímu sa presadzovala v každom stretnutí. Bol som pozitívne prekvapený kvalitou našej základnej skupiny - tieto zápasy hodnotím ako ťažšie v porovnaní so zápasmi skupiny play-off "A". 


Záverečný deň turnaja sme "mastili" skupinu o 1.-3.miesto. To už boli naozaj top stretnutia doplnené o fantastickú atmosféru na tribúnach. Prvý zápas proti ATU nám vyšiel dokonale, presne podľa plánu zo šatne. Súpera sa nám podarilo "zlomiť" na začiatku poslednej tretiny a následne sme chceli urobiť čo najvyšší gólový rozdiel (ak by muselo o majstrovi rozhodovať skóre).

Posledný zápas proti Lipanom bol kvalitatívnym vyvrcholením celého turnaja. Hra mala najvyššie parametre z oboch strán, neskutočné tempo. Rozhodovali chyby a chybičky, v podstate celý zápas sme si udržovali mierny náskok. Na posledné minúty zápasu mi ostanú len trpké spomienky. Nedá mi nespomenúť, že v posledných 3 -4 minútach sme museli čeliť 3 nájazdom. Osobne si myslím, že najlepšie zápasy by si zaslúžili najlepší "background". Prehra o gól veľmi bolela, takéto emócie po zápase som u chalanov ešte nevidel. 


Čakali sme teda na vzájomný duel finalistov a veľmi fandili ATU. Hoci ATU dlhý čas viedlo, Lipany priebeh zvrátili a vyhrali aj druhý finálový zápas. Týmto posielame do Lipian gratuláciu, a naše červené AS berie strieborné medaily. 

4. Čo považujete za najsilnejší moment majstrovstiev ?

Z celého víkendu ma absolútne najviac potešila stabilná športová a osobnostná výkonnosť počas celého turnaja, bola na najvyššej možnej úrovni. Chalani išli vzorom všetkým naokolo, čo nám povedalo aj viacero trénerov druhých tímov.

Chalanom ročníka 2013 sa kariéra v malom florbale týmto turnajom skončila, želám veľa-veľa úspechov v tom veľkom. Realizačný tím našich mladších žiakov sa má na budúcu sezónu na čo tešiť. 

5. Čo považujete za hlavný kľúč úspechu ?

Chalani predviedli nádherný bojovný tímový výkon počas všetkých 3 dní, som na nich veľmi pyšný. Dôležité - oba palce nahor pre kolegu MICHALA PEŘINU za celú sezónu


6. Ako bude vyzerať Váš program počas mesiaca jún? 

Do konca júna naplno pokračujeme v tréningoch, florbal sa hrá predsa aj ďalšiu sezónu. Už teraz sa veľmi teším na záverečný klubový zápas DETI vs. RODIČIA, a následnú opekačku. O presnom dátume tejto akcie budeme onedlho informovať.