23_20240305_105924.png
202_20240522_003404.jpg

M-ŠPORT NAVŠTÍVILA VZÁCNA NÁVŠTEVA Z VÍTKOVÍC

Domovská hala nášho klubu sa počas víkendu opäť zaplnila! Tentokrát vďaka hráčom a hráčkam z kategórie staršia prípravka. Kým sme na prvom ihrisku hostili v rámci prípravného zápasu nášho tradičného regionálneho súpera, ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom, na sekundárnom ihrisku sme privítali českého giganta z Ostravy, Florbal Vítkovice.

Juraj Matejka v pozícii hlavného trénera jedného z družstiev hostil priateľov z Dubnice. Po vzájomných zápasoch zhodnotil zápolenie "askárov" nasledovne: "Prípravné zápasy s Dubnicou hodnotím veľmi pozitívne. Odohrali sme tri zápasy. Prestriedali sme 14 hráčov. Úlohou bolo vyskúšať pred majstrovstvami rôzne varianty zloženia trojičiek, čo sa nám aj podarilo. Deti hrali s nasadením a zápasy si veľmi užívali, čo bolo vidieť aj pri ich radosti pri oslavách každého gólu. Ďakujeme veľmi pekne súperovi z Dubnice nad Váhom, že prišiel ku nám do haly, rovnako i za veľmi férové a skvelé zápasy."


Michal Prno ako hlavný tréner červeného družstva netrpezlivo očakáva víkendové vyvrcholenie sezóny v podobe domáceho Mládežníckeho pohárového turnaja, ktorého sa zúčastní 36 družstiev. Hrací deň zhodnotil nasledovne: "Posledný víkend pred vrcholom sezóny v podobe "majstrovstiev" našej kategórie tím červených využil na veľmi kvalitný trojzápas. Sme radi, že naše pozvanie prijal top český tím z Vítkovíc. Zápasy takejto úrovne nám dajú veľmi veľa do najbližšej aj vzdialenejšej budúcnosti. Tešíme sa na "majstráky". 


Na záver dodáme, že záverečný turnaj sa uskutoční už počas najbližšieho predĺženého víkendu v domácej hale FBK AS Trenčín. Náš klub bude na turnaji reprezentovať družstvo červených i bielych.