23_20240305_105924.png
201_20240521_130021.jpg

MAJSTROVSKÝ VÍKEND DORASTENCOV OČAMI LUKÁŠA KUZLA

Štvrtý majstrovský titul nášho klubu v tejto sezóne. Inou vetou začať ani nemôžeme. Plne si uvedomujeme, že úspechy v podobe medailí sú len sekundárne, a emócie po krátkom čase pominú, no v prítomnom okamihu sú pre nás odmenou za koncepčnú prácu s mládežou počas dlhých rokov. Hodnotenie víkendového turnaja, ktorý pre nás skončil so ziskom zlatých medailí prenechávame hlavnému trénerovi, Lukášovi KUZLOVI:

Ako prebiehala Vaša príprava na Majstrovstvá Slovenska ?

Príprava na MSR nebola ničím špeciálna. Chalani pracovali celú sezónu veľmi poctivo. Vedeli sme, že musíme tím trochu zoceliť, keďže táto kategória nemala v sezóne svoju tréningovú jednotku (zúčastňovali sa tréningov s juniormi). Pred MSR sme mali pár spoločných tréningov a zamerali sme sa na posledný hrací víkend nadstavby, ktorý sme strávili spolu v Bratislave, a v rámci zápasov sme sa zamerali na základne veci, ktorými sa chceme na majstrovstvách prezentovať.

S akými pocitmi/očakávaniami ste ako tím vstupovali do turnaja ?

Na turnaj sme išli skromne. Myslím si, že každý z nás v kútiku duše vedel, že sa môžeme dostať vysoko, no nikto o tom nehovoril.

Ako by si komplexne zhrnul záverečný turnaj?

Samotné majstrovstvá ukázali, že to bude náročný a vyrovnaný turnaj. Túžili sme vyhrať základnú skupinu, no vedeli sme, že nás čaká náročná cesta. Víťazstva proti Dolnému Kubínu a 1.FBC Trenčín sa nerodili ľahko. Tretí skupinový zápas proti Florku Košice bol zároveň zápasom o prvenstvo v skupine. Myslím, že súper nás preveril po všetkých stránkach, no remíza nás posunula na prvé miesto, a tak sme čakali na súpera do semifinále. V ňom sme sa nakoniec stretli s fyzicky veľmi zdatnou Žilinou. V zápase sme dokázali ťažiť z protiútokov, a tak nás čakal posledný krok. 


Finále proti Tsunami Záhorská Bystrica. Súper mal výborný turnaj. Naša sila v rámci turnaja však od zápasu k zápasu rástla, a všetci sme mysleli iba na jedno. Chalani opäť predviedli zodpovedný výkon, kde si siahli na dno síl. Po vydarenej druhej stretne sa nám zápas podarilo dotiahnuť do víťazného konca a vytúžené zlato sa stalo skutočnosťou.

Aké boli pocity trénerov ale i chlapcov po zisku titulu ?

Pocity boli úžasné. Ako som spomenul na začiatku, všetci sme v to v kútiku duše verili. No cesta bola dlhá, a o to krajšie boli pocity na konci. Myslím, že zo všetkých opadol “tlak”, a užili sme si prítomný okamih.

Čo považuješ za hlavný kľúč k dosiahnutiu takéhoto úspechu?

Jednoznačne kvalitný tréningový proces počas celej sezóny - ako dorastencov v juniorskej skupine, tak starších žiakov. 

Koho výkon by si vyzdvihol, kto na teba najviac zapôsobil - na ihrisku či v šatni?

Počas turnaja sme sa mohli spoľahnúť na oporu v bráne, Alexandra Koštiala. No musím vyzdvihnúť výkony všetkých chalanov na ihrisku. Ťahali za jeden povraz,  a to bol hlavný kľúč k úspechu. Rovnako by som chcel pochváliť i rodičov a fanúšikov, ktorí boli neuveriteľní.

Ako bude vyzerať zbytok Vašej sezóny ?

Teraz sa musíme rýchlo pripraviť na Majstrovstvá starších žiakov a potom nás čaká turnaj v Brne. Následne zaslúžený oddych.