23_20240305_105924.png
210_20240618_234051.jpg

LUKÁŠ KUZL STOJÍ PRÁVOM V ČELE ÚSPEŠNOSTI TRÉNEROV AS

Mnohokrát sa sťažujeme, ako je možné stíhať dve veci. S úsmevom na tvári by iba mávol rukou a išiel ďalej náš tréner, Lukáš KUZL. Okrem výchovy syna Nicolasa zvláda i riadenia vlastného florbalového klubu v Trenčianskych Tepliciach, trénovanie reprezentácie do 15. rokov, vedenie tréningových jednotiek nielen v klube, ale taktiež v rámci florbalovej akadémie Strednej športovej školy v Trenčíne, a mnoho ďalšieho. "Luky" sa stal pre náš klub dôležitým a ťažko nahraditeľným dielom. Pozitívne naladený "východniar" zo Spišskej Novej Vsi hodnotí mimoriadnu sezónu nášho klubu.

Počas sezóny si pôsobil nielen na lavičke starších žiakov, ale i dorastencov a juniorov. Aká bola pre teba táto sezóna? Dalo sa to všetko zvládnuť, alebo si si vedel "povedať", že by to už mohlo skončiť?

Skĺbiť pracovné povinnosti, rodinu a florbalové povinnosti bolo veľmi náročné. Florbal je moja vášeň, no momentálne sa cítim unavený. Funkciu trénera beriem ako zodpovednú úlohu, a ak to nemôžem robiť naplno, trpí tým hlavne okolie okolo mňa týkajúc sa hráčov - a to nie je správne. Myslím, že prišiel čas ísť ďalej, a dať si chvíľu odstup.


Emócie sa dajú len veľmi ťažko skryť, rovnako tak i predstierať. Mal si na konci sezóny vôbec nejaké?

Áno mal - a myslím, že dosť silné. S prichádzajúcim koncom sezóny som si totiž uvedomoval, že z racionálneho hľadiska by som mal svoju rolu trénera do ďalšej sezóny nepredlžovať. Stáť v tých krásnych momentoch na lavičke a myslieť aj na to, že prichádza možno “koniec” bolo veľmi emotívne.

V čom bola pre teba táto sezóna najťažšou?

Najťažšie bolo jednoznačne vôbec stíhať tréningy, nehovoriac o tom, že som sa na ne chcel aj patrične pripraviť.


Naopak, bez koho alebo čoho by si si ju nevedel predstaviť?

Myslím, že ak by som nemal okolo seba ľudí z realizačného tímu a rodičov, asi by to bolo všetko oveľa komplikovanejšie.

Ktorý moment sezóny máš v mysli ešte i teraz, po jej skončení?

Popravde, stále sa mi vracajú myšlienky na veľa veci. Ťažko vybrať konkrétny.

Zvyšok trénerov si ťa často "doberá", že už nemáš kde dávať medaily. Koľko si ich vôbec získal za posledné dva roky v FBK AS Trenčín, a vlastne, "Máš ich ešte kam dávať?"

Vôbec ich nie je tak veľa, a dokonca si myslím, že sú tréneri, ktorí ich majú oveľa viac. Túto sezónu som bol pri dvoch tituloch ako hlavný tréner, a jednom ako člen realizačného tímu. V minulej sezóne som získal striebro s dorastom, a bronz so staršími žiakmi.


Tvoje meno sa v poslednom období často spája s akousi "prestávkou" pri trénovaní. Vieš nám to vysvetliť? Aké sú tvoje ďalšie florbalové či životné plány ?

Áno, ako som spomenul vyššie, cítim sa unavený. Mám štvorročného syna, ktorý okrem iného miluje šport a mám obrovskú potrebu a chuť vkladať energiu a čas do neho a svojej rodiny. Taktiež sú predo mnou nové pracovne výzvy. Nedá sa byť však všade, a tak bude musieť ísť florbal na istý čas trochu bokom. Úplne sa odstrihnúť nechcem, no momentálne vôbec neviem povedať, čo a ako bude smerom k novej sezóne. Chce to chvíľu čas, rád by som urobil rozhodnutia s “triezvou” hlavou. Chcem byt nápomocný pre FBK AS Trenčín.

---------------

Rýchla DESINA

1. Najlepší hráč kategórie do ktorej patríš - DARANSKÝ

2. Najtvrdší hráč kategórie do ktorej patríš - MIKOLKA

3. Hráč, proti ktorému hráš najmenej rád - VOŠTIAR

4. Tím, proti ktorému hrávaš najradšej- SNIPERS BA

5. Tím, proti ktorému hrávaš najmenej rád - 1. FBC TRENČÍN

6. Člen ASTN, ktorý má vždy dobrú náladu - BEŇOVIČ

7. Člen ASTN, ktorý je tvojou spriaznenou dušou - BULKO P.

8. Člen ASTN, ktorý je pre teba vzorom - KUSENDA

9. Ak by si mal byť 7 dní v miestnosti s niekým z AS, kto by to bol - KRECHÁČ

10. Ak by si mal byť 7 dní v miestnosti s niekým z AS, kto by to určite nebol - ŽUFFA