23_20240305_105924.png
204_20240604_101607.jpg

Lukáš KUZL po zisku titulu: "Celá sezóna sa mi premietla hlavou a nemohol som uveriť tomu, ako to celé vypálilo"

Starší žiaci majú za sebou majstrovstvá Slovenska, na ktorých sa im podarilo získať v poradí štvrtý mládežnícky titul pre FBK AS Trenčín v sezóne 2023/2024. Ako s odstupom dvoch dní hodnotí záverečný turnaj hlavný tréner, Lukáš KUZL, sa dozviete v nasledujúcom rozhovore.

Lukáš, počas víkendu sa konali v Trenčíne ďalšie majstrovstvá - tentokrát starších žiakov. V tvojom prípade, dá sa povedať, už tretie. Po zisku titulu v kategórii juniorov a dorastencov ide už o tvoj tretí titul. V čom boli tieto majstrovstvá pre teba iné?

Iné boli hlavne v tom, že boli s kategóriou, s ktorou som pracoval počas sezóny najviac, keďže dorastenci a juniori mali svoju tréningovú skupinu, v ktorej som pôsobil v úlohe asistenta.

Ako by si zhodnotil úroveň majstrovstiev ?

Myslím, že diváci mohli vidieť na úroveň starších žiakov atraktívne zápasy. Bolo viditeľné, že kluby nespia a práca s mládežou v nich sa skvalitňuje. Myslím, že do budúcna bude dôležitým faktorom šírka kádra. Všetky zápasy a teda turnaj sa stávajú fyzicky náročnejšie. Hrať na dve pätky bolo aj v našom prípade, dá sa povedať, sebadeštruktívne.

Ako by si zhodnotil herný prejav tvojich hráčov ?

Myslím, že chalani odohrali skvelý turnaj. Bol som veľmi milo prekvapený ako dokázali plniť taktické pokyny a s akým nasadením išli do zápasov. Bolo z nich cítiť obrovskú energiu, tímového ducha, chuť po víťazstvách.

Príjemným prekvapením turnaja bolo družstvo Warriors Bratislava. Ako si pripravil chalanov na finálový zápas ?

Dá sa povedať, že do zápasu sme išli s inou taktikou, s akou sme išli do turnaja. Nakoľko sme vedeli, že nás čaká fyzicky dobre pripravený super, chceli sme do zápasu zapojiť všetkých našich hráčov. Cieľom bolo hrať zo zabezpečenej obrany a vyrážať do protiútokov.

Môžeš opísať aké emócie si mal po finálovom zápase ?

Po zápase som neudržal slzy dojatia. Celá sezóna sa mi premietla hlavou a nemohol som uveriť tomu, ako to celé vypálilo.

Ktorý moment majstrovstiev považuješ za najsilnejší ?

Asi ten, keď sme strelili gól v predĺžení vo štvrťfinálovom zápase. Myslím, že vtedy to z nás všetkých opadlo a chalani sa zomkli ešte viac.

Sezóna je takmer na konci. Aké budú Vaše ďalšie kroky?

Ostáva nám ešte záverečný turnaj v Brne. Verím, že si ho ešte všetci užijeme a budeme mať peknú bodku za sezónou.