23_20240305_105924.png
209_20240618_062821.jpg

KAPITÁN STARŠÍCH ŽIAKOV, SAMUEL BIELIK HODNOTÍ TITULOVÚ SEZÓNU

Samuel Bielik, mladší brat juniorského majstra Slovenska, Timoteja, má v drese FBK AS Trenčín toho za sebou naozaj mnoho. V mládežníckych štruktúrach pôsobiaci Samko každoročne vzbudzuje pozornosť nielen počtom získaných bodov, ale taktiež svojou bojovnosťou a odhodlaním. Kapitán ako sa patrí ... Veľký prísľub trenčianskeho ale i slovenského florbalu zhodnotil majstrovskú sezónu.

Počas sezóny sa Vám podarilo vyhrať majstrovský titul v kategórii starších žiakov. Bola táto cesta náročná? Čo ju sprevádzalo?

Za každým titulom vedie náročná cesta. Vždy je za tým veľa driny, odvahy a predovšetkým lásky, ktorú tomu dáte. Počas sezóny sme zažili nejaké pády, ale vždy sa nám podarilo postaviť, za čo som na svoj tím hrdý.

V čom vidíš hlavný rozdiel, pokiaľ porovnávaš minulú a tohtoročnú sezónu ?

Hlavný rozdiel medzi touto a minulou sezónou bol ten, že v tejto sa nám podarilo získať majstrovský double. Taktiež som si zahral na oboch Majstrovstvách Slovenska, čo som bohužiaľ minulú sezónu nemohol, kvôli zraneniu z MSR mladších žiakov.

Bol si jedným z mála hráčov, ktorý počas sezóny pravidelne hrával i v kategórii dorastencov, kde si rovnako držiteľom majstrovského titulu. Aká bola sezóna v tejto kategórii?

V tejto kategórií to bola pre mňa zoznamovacia sezóna. Bohužiaľ sme nemali veľa spoločných tréningov, takže nám chvíľu trvalo, kým sme si my – mladí, zvykli na hru so staršími. Našťastie sme spolu trénovali aspoň ku koncu sezóny, kde sme sa parádne zohrali a podarilo sa nám získať majstrovský titul.

V čom vidíš hlavné rozdiely medzi staršími žiakmi a dorastencami?

Rýchlosť a tvrdosť sú tie najväčšie rozdielové faktory v týchto kategóriách. S odstupom času môžem konštatovať, že mi hranie vo vyššej kategórií pomohlo posunúť moje výkony na vyššiu úroveň. V oboch kategóriách sme sa stali majstrami. Emócie, keď sa vám podarí vyhrať titul, sú neopísateľné. Aby ste ma pochopili, musíte to zažiť. Oba tituly boli pre mňa špeciálne a nezabudnuteľné.

  V tejto sezóne si pôsobil ako kapitán. Bola to pre teba náročná pozícia, alebo si si ju naopak užíval?

  Pozíciu kapitána mám rád a beriem ju skôr ako privilégium. Užívam si ju a snažím sa byť dobrým vzorom a čo najviac nápomocný tímu. Vždy sa snažím namotivovať mužstvo k lepším výkonom a zo spoluhráčov dostať to najlepšie.

  Ktorý moment sezóny si zapamätáš do konca svojho života ?

  Ten pocit, keď zaznel posledný hvizd finálového zápasu. Znamenalo to, že sme majstri Slovenska. Počas toho hvizdu sa mi v hlave premietala celá sezóna a tá tvrdá práca, ktorá stála za týmto titulom.

   Čo alebo kto je tvojou motiváciou ?

   Túžba po víťazstvách ma ženie dopredu. Chcem byť na každom turnaji úspešný a doviesť svoj tím ďaleko. Možno sa pýtate: „Prečo?“ Jednoducho chcem spraviť šťastných všetkých ASkárov.


   A čo odkaz florbalovému Slovensku?

    Nikdy nezabúdajte veriť, lebo to je jeden z faktorov, prečo sú ľudia úspešní. Ak neveríte vo svoje schopnosti, tak nikdy nedosiahnete to, čoho ste schopný dosiahnuť.

    ---------------

    Rýchla DESINA

    1. Najlepší hráč kategórie do ktorej patríš - CHLÁDECKÝ

    2. Najtvrdší hráč kategórie do ktorej patríš - SINGOVZSKI

    3. Hráč, proti ktorému hráš najmenej rád - LÍŠKA

    4. Tím, proti ktorému hrávaš najradšej- FBC Trenčín akadémia

    5. Tím, proti ktorému hrávaš najmenej rád - ŽIADNY

    6. Člen ASTN, ktorý má vždy dobrú náladu - FUSI

    7. Člen ASTN, ktorý je tvojou spriaznenou dušou - HOŠTÁK

    8. Člen ASTN, ktorý je pre teba vzorom - BIELIK T.

    9. Ak by si mal byť 7 dní v miestnosti s niekým z AS, kto by to bol - ORAVEC A.

    10. Ak by si mal byť 7 dní v miestnosti s niekým z AS, kto by to určite nebol - HRUŠKY