23_20240305_105924.png
211_20240628_080241.jpg

ALEX ORAVEC: "Sezóna bola plný výziev, zároveň úspechov"

Sezóna našich družstiev sa už skončila, no a nezadržateľne sa blíži ku svojmu koncu i kalendárny mesiac, počas ktorého hodnotíme priebeh jednotlivých ročníkov s kapitánmi a trénermi. Dnes sa posúvame k hodnoteniu sezóny mladších žiakov. Ako prvému sme dali slovo šikovnému krídlu, zároveň však i kapitánovi, Alexovi ORAVCOVI, ktorý zhodnotil majstrovskú sezónu nasledovne:

Majstrovská sezóna je za nami. Počas nej si pôsobil v družstve MŽ v pozícii kapitána. Ako by si zhodnotil sezónu?

Sezóna bola plná výziev, zároveň úspechov. Ako kapitán družstva mladších žiakov som hrdý na to, ako sa chalani poctivo pripravovali a vždy pristúpili s úsmevom do každého zápasu či tréningu. Celkovo sezónu hodnotím veľmi pozitívne, hlavne z dôvodu zisku titulu majstra Slovenska.


Ako si si užil pozíciu kapitána? Čo pre teba znamenala?

Pozíciu som si veľmi užil, bol to príjemný pocit mať na sebe pásku kapitána. Znamenalo to pre mňa veľmi veľa, keďže pozíciu kapitána zvolili spoluhráči a nie tréneri. Na druhú stranu je to ale veľká zodpovednosť viesť tím.

Ako si s odstupom času spomínaš na majstrovstvá Slovenska? V čom vidíš hlavný dôvod úspechu?

Na majstrovstvá si vždy rád spomeniem. Hlavným dôvodom úspechu, by som povedal, bola kombinácia tímovej práce, prípravy a podpory fanúšikov. Za zmienku stojí neuveriteľná partia, ktorú sme v kabíne mali.


Ktorý moment zo sezóny si zapamätáš naveky, pretože bol pre teba "silný" ?

Určite to bude finálový zápas proti 1.FBC Trenčín. Od začiatku sme išli naplno, súpera sme takmer nepustili do zakončenia i keď nám pár gólov padlo, tak sme sa nenechali poraziť. Obrovská emočná spomienka.

Naopak, v každej sezóne prídu i sklamania alebo ťažké momenty. Zažili ste ich?

Samozrejme, na začiatku sezóny to bolo ťažké, vzájomne sme sa spoznávali a potrebovali sme nájsť vzájomnú chémiu. Následne sme sa naučili nové veci a už to bolo ľahšie. Pomaly sme ovládli každý zápas, avšak, s veľkou pokorou a rešpektom.

Aký je to pocit, trénovať pod taktovkou svojho brata? Neleziete si na nervy?

Na jednej strane je to skvelé, pretože sa poznáme veľmi dobre. Na druhej strane, môže to byť aj výzva, pretože osobné vzťahy môžu niekedy zasahovať do florbalu. Je určite dôležité sa rešpektovať aj keď máme niekedy vzájomný problém.

Aké bude tvoje mimo-florbalové leto? Čo ťa čaká a aké máš očakávania od ďalšej sezóny?

Čaká ma letný kemp na ktorý idem s chalanmi zo starších žiakov. Očakávania do ďalšej sezóny sú veľké, bude nás trénovať novy tréner a nikto vlastne nevie, čo má očakávať.

Na záver - "moment sezóny" ?

Najkrajší moment sezóny bol, keď som videl ako sa chalani vo finále snažili a bojovali naplno. Prišlo mi do plaču. Po vyhratom zápase som mohol s hrdosťou zodvihnúť trofej nad našu hlavu a v šatni sme všetci spolu oslávili tento úspech. Trenérov čakal Váh do ktorého boli nútení skočiť. Sľub ale splnili ;)


---------------

Rýchla DESINA

1. Najlepší hráč kategórie do ktorej patríš - BIELIK S.

2. Najtvrdší hráč kategórie do ktorej patríš - DARANSKÝ

3. Hráč, proti ktorému hráš najmenej rád - nikto

4. Tím, proti ktorému hrávaš najradšej- 1. FBC TRENČÍN

5. Tím, proti ktorému hrávaš najmenej rád - AC UNIZA ŽILINA

6. Člen ASTN, ktorý má vždy dobrú náladu - BEŇOVIČ

7. Člen ASTN, ktorý je tvojou spriaznenou dušou - BIELIK S.

8. Člen ASTN, ktorý je pre teba vzorom - ORAVEC L.

9. Ak by si mal byť 7 dní v miestnosti s niekým z AS, kto by to bol - HOŠTÁK

10. Ak by si mal byť 7 dní v miestnosti s niekým z AS, kto by to určite nebol - HUDEC